czwartek, 20 marca 2014

Krokusy w Gorcach na Turbaczu

Zastanawiałem się dziś gdzie w tym roku można pojechaą w poszukiwaniu krokusów. Gdzie i kiedy, bo zima w tym roku dziwna była. Aby wycieczka i polowanie na krokusy się udało niezbędna jest odpowiednia szczelina czasowa, dobra pogoda i wolny weekend. Te warunki, spełnione wszystkie razem, to nie taka prosta sprawa.Uświadomiłem sobie przy okazji, że nie opublikowałem galerii zawierającej ostatni wypad na krokusy w Gorce, na Turbacz. Oto krótka relacjaAby jednak usystematyzować gdzie byłem
1. 2012 , Dolina Chochołowska 22.04.2012
2. 2013, Gorce Turbacz, 28.04.2013
3. 2014 - jeszcze nie wiadomo, pewnie wkrótce się wyda:)

Wycieczka na Turbacz :
SZLAK Zielony
Nowy Targ - Kowaniec
Długa Polana
Polana Upłaz
Polana Sralówki
Polana Dugie Młaki
Schronisko Turbacz
Czas przejścia 2 godz.


Ponieważ nie znałem w ogóle Gorców znalazłem gdzieś sieci relację z wyprawy na Turbcz jakiejś pary. Wycieczka była dobrze opisana, świetne zdjęcia  jednak droga nie przypadła nam szczególnie do gustu. każdy dokona wyboru wg swojego uznania.Gdyby jednak chciał ktoś przejść tą samą drogą  proszę o komentarz. Trasę można znaleźć tutaj:

Trasa Nowy Targ, Kowaniec ↔ Schronisko PTTK Turbacz w serwisie mapa-turystyczna.plKtóra jednak trasę by nie wybrać cel i tak jest na górze . Całe łąki krokusów, w różnych konfiguracjach, przeważają jednak niebiesko-fioletowe odcienie. Wykonałem tam chyba 200 zdjęć , najciekawsze zamieszczam tu aby cieszyły oko tych którzy są za daleko aby wybrać się na Turbacz nie mogą  lub nie maja czasu.


Opis trasy:
Z Bielska-Białej wyjechałem ok 8:00 
do Nowego Targu, 2,5g jazdy samochodem, potem 
2 g marszu na Turbacz  
Na Turbaczu i w jego okolicach spędziliśmy ok 1,5g, .
2 g zejście do Kowańca
2,5 g drogi powrotnej samochodemhttp://mapa-turystyczna.pl/route/3d0

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...